Sample charge: MINO BB CREAM 250ml
- Samples charge: according to your design, the sampling time is 10-15 days.
- Samples charge: Please inquire our salesman
Advantage:
-
- Low MOQ: it can meet your promotional business very well.
- OEM Accepted: We can produce according to your formula or design.
- Good Service: We treat clients as friends.
- Good quality: We have a strict quality control system. Good reputation in the market.
- Fast & Cheap Delivery: We have a big discount from the forwarder (long contract)
Specification:
| Product Name | MINO BB CREAM 250ml |
| Specification | 250ml |
| pcs/CTN | 12pcs/ctn |
| CTN size | 26.8cm*18cm*16.2cm |
| MOQ | 5000pcs/style |
| G.W. | 3.65KG |
| Load ability | 3800 ctns/20’GP 9100ctns/40’HQ |
| Delivery time | 15-30 days, depending on your quantity |
| Certification |
|
| Samples Time | 1. According to your formula or design, sampling time 3-5 days. |
| 2. Free for existing samples, sampling time 1 day. | |
| OEM/ODM | Acceptable |




